Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Marcin Koszałka |
6,4
|
|
Katarzyna Janicka
(drugi reżyser)
|
||
Marek Wróbel
(drugi reżyser)
|
||
Maria Zmudzińska
(drugi reżyser)
|
||
Andrzej Marcisz
(drugi reżyser)
|
||
Martyna Ludwig
(asystent)
|
||
Jakub Rutkowski
(asystent)
|
||
Hanna Drzazga
(asystent)
|
||
Aleksandra Polnicka
(drugi reżyser) (asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Łukasz M. Maciejewski |
7,0
|
|
Marcin Koszałka |
6,4
|
|
Anna Huth
(tłumaczenie)
|
||
Monica Kelly
(tłumaczenie)
|
||
Urszula Lipińska
(tłumaczenie)
|
||
Marek Kucharski
(tłumaczenie)
|
||
Adam Banaszkiewicz
(tłumaczenie)
|
||
Producenci | Ocena | |
Agata Szymańska
producent
|
||
Magdalena Kamińska
producent
|
||
Artur Junak
współproducent
|
||
Mariusz Łukomski
współproducent
|
||
Carolina Pietyra
współproducent
|
||
Joanna Jankowska-Flis
kierownik produkcji
|
||
Robert Feluch
kierownik produkcji
|
||
Paweł Przywara
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Hanna Drzazga
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Agata Kościółek
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Zuzanna Muzykarz
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Oksana Sanytska
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Zofia Koszałka
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aleksander Czermiński
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Filip Pławiak
Andrzej
|
7,1
|
|
Julian Świeżewski
Maciek
|
||
Jakub Gierszał
Wolfram von Kamitz
|
7,0
|
|
Sandra Drzymalska
Bronka
|
||
Wiktoria Gorodeckaja
Helena
|
||
Andrzej Konopka
Skorus
|
6,5
|
|
Alona Szostak
Matka Bronki
|
||
Julia Kuzka
Siostra Bronki
|
||
Nikodem Marecki
Brat Bronki
|
||
Juliusz Chrząstowski
Ojciec
|
||
Andrzej Pieczyński
Dziadek
|
7,1
|
|
Rafael Stachowiak
Bruno Berg
|
||
Joachim Paul Assböck
Gubernator
|
6,0
|
|
Katarzyna Zawadzka
Żona gubernatora
|
6,9
|
|
Adam Woronowicz
Oficer UB
|
7,1
|
|
Marcin Bosak
Opler
|
6,7
|
|
Marcin Czarnik
Piorun
|
||
Jerzy Nasierowski
Kompozytor
|
||
Kristóf Szabó
Baletmistrz
|
||
Krzysztof Zawadzki
Arystokrata
|
||
Rinat Khairullin
Dowódca żołnierzy radzieckich
|
||
Alicja Czarnik
Żona Oplera
|
||
Dorota Bochenek
Góralka ukrywająca Helenę
|
||
Jan Niemczyk
Młody góral
|
||
Jan Kardasiński
Towarzysz Andrzeja, Pytac, toprowiec
|
||
Marcin Urbanke
Towarzysz Andrzeja
|
||
Krzysztof Satała
Towarzysz Andrzeja
|
||
Józef Więcławek
Towarzysz Andrzeja
|
||
Marcin Piotrowiak
Towarzysz Andrzeja
|
||
Jacek Łukaszewski
Leciwy góral
|
||
Jan Karpiel Bułecka
Stary góral
|
||
Stanisław Jaskułka
Stary góral kowal
|
||
Tomasz Gąsienica Mracielnik
Członek starszyzny
|
||
Mieczysław Stoch
Członek starszyzny
|
||
Jacek Gąsienica
Członek starszyzny
|
||
Tadeusz Gąsienica
Członek starszyzny
|
||
Kamil Mrożek
Asystent Wolframa
|
||
Andrzej Marcisz
Polski oficer wysoko w górach
|
||
Marta Sutor
Młoda góralka kurierka
|
||
Dariusz Pieróg
Młody góral
|
||
Filip Staszel
Syn Bronki (lat 5)
|
||
Olgierd Blecharz
Syn gubernatora
|
||
Matthias Schlette
SS-Man w Ausschwitz i kamieniołomie
|
||
Adam Venhaus
Śląsko-Niemiecki tłumacz
|
||
Marek Kossakowski
Asystent Berga
|
5,0
|
|
Dorota Ruśkowska
Babica
|
||
Karolina Winarska
Obściskująca się góralka
|
||
Alicja Bednarz
Obściskująca się góralka
|
||
Jakub Sporek
Pijany żołnierz niemiecki obściskujący się z góralkami
|
||
Wit Steidler
Góral w kapeluszu
|
||
Tomasz Mleczek
Niemiecki trener
|
||
Marek Zawadzki
„Biały miś”
|
||
Oleh Kyrielv
Wysoki stopniem oficer NKWD
|
||
Denis Kudijenko
Polski żołnierz
|
||
Kamil Żebrowski
Polski żołnierz
|
||
Rozalia Daszkiewicz
Córka Oplera
|
||
Adam Cuppa
Syn Oplera (lat 6-7)
|
||
Łukasz M. Maciejewski
Wysoki stopniem oficer NKWSD
|
7,0
|
|
Daria Novodier
Aktorka z „Bohemy”
|
||
Magdalena Dębicka
Aktorka z „Bohemy”
|
||
Maria Patykiewicz
Aktorka z „Bohemy”
|
||
Magda Pasierska
Aktorka z „Bohemy”
|
||
Zuzanna Galewicz
Aktorka z „Bohemy”
|
||
Karol Miękina
Aktor z „Bohemy”
|
||
Michał Sienkiewicz
Aktor z „Bohemy”
|
||
Julia Kwatro
Kobieta w teatrze
|
||
Katarzyna Wilk
Kobieta w teatrze
|
||
Katarzyna Janicka
Kobieta w teatrze
|
||
Karolina Lewandowska
Córka gubernatora
|
||
Julianna Lewandowska
Córka gubernatora
|
||
Alan Polański
Tancerz „Bohemy”
|
||
Nikodem Bialik
Tancerz „Bohemy”
|
||
Judyta Pakulska
Tancerka „Bohemy”
|
||
Flaunette Mafa
Tancerka „Bohemy”
|
||
Małgorzata Czyżowska
Tancerka „Bohemy”
|
||
Tomasz Cymerman
Niemiec
|
||
Antoni Koszałka
Syn wysokiego rangą oficera Ahnenerbe
|
||
Zofia Koszałka
Kochanka oficera UB
|
||
Krzysztof Gierat
Rabin
|
||
Angelika Głowacka
Żona rabina
|
||
Dominik Fraj
Żołnierz sowiecki
|
||
Grażyna Szaflarska
Starościna na weselu
|
||
Bartosz Gomoła
Asystent Wolframa
|
||
Michał Żołnowski
Astronom
|
||
Barbara Żołnowska
Kobieta z tłumu przed kościołem
|
||
Marta Żołnowska
Kobieta z tłumu przed kościołem
|
||
Martyna Ludwig
Kobieta z tłumu przed kościołem
|
||
Katarzyna Stolarek
Kobieta z tłumu przed kościołem
|
||
Grażyna Maciejewska
Kobieta z tłumu przed kościołem
|
||
Artur Junak
Mężczyzna z tłumu przed kościołem
|
||
Karol Niemczycki
Mężczyzna z tłumu przed kościołem
|
||
Paweł Tarnawski
Ratownik TOPR
|
||
Władysław Vermessy
Ratownik TOPR
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Marcin Koszałka |
6,4
|
|
Marcin Polar
(również) (druga ekipa) (zdjęcia lotnicze)
|
||
Andrzej Marcisz
(kierownik zdjęć)
|
||
Daniel Marach
(operator obrazu) (asystent) (technik)
|
||
Michał Jurkiewicz
(operator obrazu) (asystent) (technik)
|
||
Marcin Bębenista
(pomoc techniczna)
|
||
Robert Bębenista
(pomoc techniczna)
|
||
Lucjan Mleczko
(pomoc techniczna)
|
||
Maciej Szafnicki
(pomoc techniczna)
|
||
Tomasz Grzywka
(pomoc techniczna)
|
||
Mika Garbarczyk
(pomoc techniczna)
|
||
Wojciech Kapusta
(pomoc techniczna)
|
||
Piotr Smajdor
(pomoc techniczna)
|
||
Marcin Mikołajczyk
(pomoc techniczna)
|
||
Magdalena Świercz
(pomoc techniczna)
|
||
Karol Zagajewski
(pomoc techniczna)
|
||
Karol Podgórski
(pomoc techniczna)
|
||
Radosław Kowal
(zdjęcia lotnicze)
|
||
Filip Jurzyk
(zdjęcia lotnicze)
|
||
Robert Romaniuk
(zdjęcia lotnicze)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Kostiumy | Ocena | |
Aniela Czartoryska
(asystent)
|
||
Małgorzata Gwiazdecka | ||
Joanna Pamuła | ||
Monika Rybakiewicz
(drugi)
|
||
Mariola Stojanowska
(drugi)
|
||
Montaż | Ocena | |
Agnieszka Glińska | ||
Paweł Wójcik
(asystent)
|
||
Łukasz Sylwester
(konforming)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
Elwira Pluta
scenograf
|
||
Waldemar Drabek
scenograf
|
||
Mateusz Jarecki
scenograf (drugi)
|
||
Michelle Żamojda
scenograf (asystent)
|
||
Julia Kwatro
scenograf (asystent)
|
||
Piotr Malawski
scenograf (współpraca)
|
||
Barbara Uhryn
scenograf (współpraca)
|
||
Jacek Czechowski
dekorator wnętrz
|
||
Tomasz Figura
rekwizytor
|
||
Dariusz Rzepecki
rekwizytor (asystent)
|
||
Rafał Wierzbicki
rekwizytor (asystent)
|
||
Józef Ziemianek
główny konstruktor dekoracji
|
||
Grzegorz Ziemianek
konstruktor dekoracji
|
||
Jakub Ziemianek
konstruktor dekoracji
|
||
Piotr Maciaś
konstruktor dekoracji
|
||
Julia Kwatro
scenopis obrazkowy
|
||
Zofia Tomalska
scenopis obrazkowy
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Dominik Fraj
sekretariat planu
|
||
Ewa Krzyżanowska-Łepecka
dobór obsady
|
||
Marcin Koszałka
dobór obsady
|
6,4
|
|
Żywia Kosińska
dobór obsady
|
||
Izabela Szpilka
dobór obsady (współpraca)
|
||
Paweł Mlak
dobór obsady (współpraca)
|
||
Walter Sarkowicz
operator kamery
|
||
Przemysław Kamiński
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Marcin Polar
operator kamery
|
||
Jan Wierzejski
operator kamery
|
||
Wojciech Kozakiewicz
operator kamery
|
||
Bolko Targosz
operator kamery
|
||
Kacper Gajda
prowadzący ostrość
|
||
Rafał Sieradzki
operator kamery (asystent)
|
||
Jacek Matuszek
operator kamery (asystent)
|
||
Andrzej Marcisz
operator kamery (asystent)
|
||
Anastassia Kovalova
operator kamery (asystent)
|
||
Aneta Bochnacka
operator kamery (asystent)
|
||
Marcin Guzak
operator steadicam
|
||
Jacek Drofiak
operator steadicam
|
||
Krzysztof Hofman
operator steadicam
|
||
Piotr Michalski
mistrz oświetlenia
|
||
Karol Stopiński
oświetlenie
|
||
Paweł Borowski
oświetlenie
|
||
Tomasz Leśniak
oświetlenie
|
||
Glen Castinho
kolorysta
|
||
Robert Sowa
projekt czołówki
|
||
Mateusz Smereczyński
napisy
|
||
Marek Smereczyński
napisy
|
||
Kamil Polak
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Marta Bródka
efekty cyfrowe
|
||
Marta Bródka
producent efektów wizualnych
|
||
Mateusz Budnik
efekty cyfrowe
|
||
Monika Jakutowicz
efekty cyfrowe
|
||
Dominik Kosik
nadzorca efektów wizualnych
|
6,0
|
|
Dominik Kosik
efekty cyfrowe
|
6,0
|
|
Dominik Kosik
efekty wizualne
|
6,0
|
|
Vladimir Tarasiuk
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Vladimir Tarasiuk
efekty cyfrowe
|
||
Vladimir Tarasiuk
efekty wizualne
|
||
Łukasz Sylwester
montaż efektów wizualnych
|
||
Jan Olszewski
montaż efektów wizualnych
|
||
Łukasz Luśnia
montaż efektów wizualnych
|
||
Maciej Szymczuk
efekty cyfrowe
|
||
Maciej Szymczuk
efekty wizualne
|
||
Marek Smereczyński
efekty cyfrowe
|
||
Marek Smereczyński
efekty wizualne
|
||
Wojciech Rachwał
efekty cyfrowe
|
||
Wojciech Rachwał
efekty wizualne
|
||
Sergiusz Talashka
efekty cyfrowe
|
||
Sergiusz Talashka
efekty wizualne
|
||
Bartosz Przybytek
efekty cyfrowe
|
||
Bartosz Przybytek
efekty wizualne
|
||
Robert Piotrowski
efekty cyfrowe
|
||
Robert Piotrowski
efekty wizualne
|
||
Tomasz Lewandowski
kaskader
|
||
Tomasz Lewandowski
koordynator kaskaderów
|
||
Grzegorz Dąbrowski
dodatkowy dobór obsady
|
||
Grzegorz Dąbrowski
koordynator dodatkowego doboru obsady
|
||
Justyna Dąbrowska
dodatkowy dobór obsady
|
||
Justyna Dąbrowska
koordynator dodatkowego doboru obsady
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…